IFP řeší školní projekt INVESTOVÁNÍ HROU

29.9.2014


V atraktivním finančním vzdělávacím projektu pro ZŠ si děti budou hrát na investiční společnost a investování na burze.

Pro 13 škol v Čechách a na Moravě začínáme řešit vzdělávací projekt finanční gramotnosti Investování hrou. Jeho manažerem je EDIFICE construction & consulting (www.edifice.cz). IFP připadla role odborného garanta obsahu celého projektu.

 

Projekt je zaměřen především na podnikání, ale také spoření a investování. Děti si vyzkouší, jaké je to řídit společnost, rozhodovat o nákladech a investicích i komunikovat s klientem. V 16 vyučovacích hodinách se žáci dozvědí většinu informací formou kvízů, her, z instruktážních videí a v rámci diskuse. Celkem v šesti hodinách si budou hrát na fiktivní investiční společnost. Kromě rozhodnutí o výběru akcií budou vymýšlet název společnosti, logo a propagační materiály. Vítězná třída se setká se skutečnými správci investic.

 

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost řízeného MŠMT. Více informací naleznete na (www.investovanihrou.cz).Autor:EFOtevřít přiložené soubory >>